
«Теплий кредит» – це назва споживчого кредиту а від Приватбанку на купівлю енергозберігаючих матеріалів та обладнання для дому. І хоча назва виникла в 2017 році, коли банк безпосередньо приєднався до державної програми компенсацій, вона стала популярною. У засобах масової інформації «теплими кредитами» називають і саму державну програму, і цільові кредити інших банків.
Кредити для населення
Содержание
Кредитування населення має на меті задовольнити його попит на купівлю необхідних товарів. Утеплення житла, модернізація обладнання дає економію в оплаті житлово-комунальних послуг. І це також потрібна річ. Ефект від запровадження енергозберігаючих технологій поширюється довгі роки. Навіть установка простого лічильника зводить нанівець оплату за фактично невикористаний ресурс.
Але на це потрібні кошти, яких і так багатьом бракує навіть товарів першої необхідності. Безперечно можна оформити кредит онлайн за 15 хвилин під 0% річних , але такі позики видаються лише на короткий термін до 30 днів. Як правило люди, що шукають кошти на підвищення енергоефективності житла, хочуть розтягнути платіж на кілька місяців, згуртовуючи його рівними щомісячними платежами.
2014 року держава взяла на себе обов’язок частково повертати вартість куплених високопродуктивних котлів, систем опалення, ізоляції, вікон, лічильників тощо. Тим самим населення включилося у процес жорсткої економії газу та електроенергії.
2016 року в Україні запрацювала альтернативна програма «IQ Energy», за якою гроші йдуть, минаючи державний бюджет, безпосередньо від Європейського банку реконструкції та розвитку.
Посередниками є фінансові установи. Але, якщо в першому випадку ними є лише державні банки, то в іншому випадку підключаються вже комерційні. Банки-партнери ЄБРР, користуючись моментом, беруть чимало за свої послуги. Реальна відсоткова ставка коливається у діапазоні від 32 до 60%. Державні банки пропонують вигідніші умови, а Приватбанк – найкращі з усіх можливих (для короткострокових кредитів).

Найсерйозніший момент для клієнта – це довести свою платоспроможність. Приватбанк оцінює її на підставі:
- довідок про доходи, закордонні паспорти та документи, що підтверджують володіння майном;
- кредитної історії у банку та УБКІ;
- наявності депозитів, рухів коштів у поточних рахунках, користування іншими банківськими продуктами.
Ця оцінка безпосередньо впливає отримання «Теплого кредиту» та її розмір.
«Теплий кредит» 2018
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року продовжено виплату до 2020 року компенсацій населенню на енергозбереження. Саме в рамках «Державної цільової економічної програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв із відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки» Приватбанк видає «Теплий кредит». На даний момент, ним приймаються лише заявки від ОСББ та ЖБК. Компенсації приватним особам припиняються та поновлюються.
Розпорядник бюджетних коштів – Держенергоефективності.
“Теплий кредит” Приватбанк обслуговує за системою “Оплата частинами”. Кількість щомісячних платежів не може перевищувати 24 (на два роки). За обслуговування банк бере щомісячну комісію у розмірі 2,90% від суми (бізнесу). Для приватних осіб переплата становить 0%. Суму кредитування обмежено 50 тис. грн., з них 20% або 35% компенсується державою. Якщо гроші не прийшли у вибраний термін, клієнт має повернути банку всю суму заборгованості.
20% компенсація поширюється на покупку котлів, 35% – на те ж саме, якщо є субсидія, і для всіх, хто купує інше обладнання та матеріали. Граничні суми у гривнях становлять 14 тисяч та 12 тисяч відповідно. Перелік товарів визначено КМУ і він коригується.

Усі документи, що підтверджують, на компенсацію приймаються банком до 30 листопада поточного року. У рамках програми з однією персоною укладається лише один договір на рік.
Як оформити «Теплий кредит»
Право на «Теплий кредит» мають лише діючі клієнти Приватбанку – власники карток «Універсальна», «Універсальна Gold», або будь-яких VIP-карток. Крім цього, їм має бути вже виділено кредитну лінію, що перевищує суму передбачуваної купівлі (на 29% і більше).
Спочатку рекомендуємо перевірити собі доступність сервісу. Для цього потрібно надіслати SMS на номер 10060 з текстом «CHAST». Якщо сума кредиту не влаштовує, можна подати заявку її перегляд. Текст повідомлення буде виглядати як «CHASTUP+1111», де замість 1111 вводяться останні чотири цифри номера картки. Всі запити можна виконати через додатки, телефоном, у банківських відділеннях.
Важливий етап стосується вибору продавця товарів. Він повинен входити до списку, який рекомендується банком («ПриватМаркет», на сайті «Оплата частинами») або мати онлайн-магазин. Придбання оформляється через розстрочку.
До банку необхідно пред’явити документи: счёт-фактуру (видаткову накладну) від продавця, підтвердження цільового використання коштів/товарів (акт виконаних робіт із встановлення устаткування) і довідку про призначення субсидії (якщо є). Дані замовника (П.І.Б.) до документів вносяться повністю, без скорочень. В акті вказується адреса установки та що встановлено. Помилок допускати не можна.
Подання заявки на державну компенсацію відбувається через відділення банку. Через Приват24 вона може бути не прийнята (потрібні оригінали документів). Насамкінець залишилося дочекатися повернення коштів.
«Теплий кредит»: відгуки
Очікування за «теплим кредитом» не виправдовуються у тих, хто не з’ясовує суттєвих моментів до підписання кредитного договору (оформлення розстрочки). Наприклад,
- який потрібно розмір кредитної лінії для позичальника,
- якими мають бути рахунки та акти,
- наскільки швидко держава перерахує гроші.
Останнє питання стає каменем спотикання. Адже за процедурою банк один раз на місяць формує Зведений реєстр позичальників та подає його до Держенергоефективності для оплати. Якщо коштів на рахунку державного комітету немає, реєстри повертаються. Часто відбувається коригування під ту суму, яку буде виділено, а не за реальною потребою. Таким чином заявки не задовольняються місяцями.
Істотна претензія – це допущені помилки під час оформлення «Теплого кредиту» співробітниками банку. У цьому випадку всі ризики лягають на плечі заявника, тому що за договором «відповідальність за достовірність та коректність зазначеної у заявці інформації несе клієнт». Коли вирішення проблеми все ж таки відбувається, довіра клієнтів до фінустанови відновлюється.
Незважаючи на те, що існують негативні відгуки, динаміка освоєння коштів споживачами є позитивною. З початку дії програми вони отримали у вигляді компенсацій вже понад 6 млрд. гривень. Бюджетні кошти освоюються просто блискавично: у другому півріччі взяти кредит у державному банку важко.