
Термінали самообслуговування Приватбанку відносяться до тих пристроїв, які доступні протягом дня і навіть ночі, та встановлені на всій території країни. Кількість ТЗН Привату перевищує кількість банкоматів цього ж банку. З їхньою допомогою можна провести майже всі банківські операції, за винятком готівкового обміну валюти та зняття грошей. Внесення обов’язкових кредитних платежів до винятків не належить. Розглянемо алгоритм роботи з ТЗН з метою погашення кредиту.
Меню терміналу Приватбанку
Екран терміналу поділено на дві частини. Залежно від моделі пристрою в першій частині можуть бути зосереджені такі головні розділи, як “Мої платежі”, “Популярні”, “Банківські послуги”, “Комунальні платежі”, “Оплата інших послуг”, “Інші операції” або інші, що частково збігаються з вже названими. Інтуїтивно заходячи в них завжди можна знайти потрібний пункт. Але, щоб прискорити процес пошуку, у другій частині екрана передбачені квадратні піктограми або кнопки із зазначенням популярних операцій для швидкого доступу до них. Наприклад, поповнити мобільний або картку.
Найцікавіше, що “погасити кредит” також відноситься до затребуваних послуг. Відповідно тут ви побачите малюнок у вигляді сейфа, на який можна натиснути відразу в обхід головного меню. Існує лише одна особливість терміналів, яка полягає в тому, що популярний список може змінюватися. А з іншого боку, треба враховувати, що ця кнопка служить для поповнення кредитного рахунку, відкритого виключно в ПриватБанку. Тому розглянемо вхід із метою погашення кредиту з Головного розділу.
Вхід з Головного меню
Інтерес представляє розділ “Банківські послуги” (перша чи третя кнопка зліва екрана). У ньому знаходиться пункт “Погасити кредит”, про який ми вже згадували, і ним можна скористатися для розрахунків із Приватбанком. Або потрібно задати пошук компанії (у підрозділі “Фінансові послуги” (погашення кредитів, страхування ….)).
Примітки: для деяких зовнішніх кредитних установ пункт “Надіслати платіж за реквізитами” не підходить. Відповідно до їх інструкцій такий платіж на погашення заборгованості відразу не зараховується. Що стосується заблокованих кредиток Приватбанку, то під повідомленням “Зверніть увагу! Ваша карта заблокована або термін її дії закінчився” знаходиться кнопка “Все одно поповнити”. Ця функція знімає проблему розрахунків за кредитними договорами тоді, коли перевипустити пластик немає можливості.
Далі переходимо до особистого кабінету, ввівши номер мобільного телефону, вказаний у кредитному договорі, або номер договору. До списку обов’язкових послуг у контексті обслуговування кредитів входять операції “Погашення кредиту” та “Продовження дії кредиту”. Як правило, сума необхідного погашення відображається на екрані. Її можна змінювати. Якщо ж договір необхідно продовжити, тоді доведеться сплатити всю зазначену суму.
Останнє, що необхідно виконати, – це внести оплату готівкою або безготівковими коштами (за допомогою картки Приватбанку). На цьому етапі проблеми виникають тоді, коли каса терміналу переповнена і більше готівка вона не приймає. Щоб не повертатись, передбачте запас коштів на картковому рахунку або доведеться повторити операцію в іншому терміналі. Касова стрічка для друку квитанцій також має властивість закінчуватись. Про те, чи друкуються чеки, завжди виводиться попереджувальний напис на основний екран ще до початку авторизації.

Насамкінець підкреслимо кілька переваг використання ТСО для банківських операцій. По-перше, вони доступні 24 години на добу 7 днів на тиждень. По-друге, можна не хвилюватись, якщо немає Інтернету вдома чи на роботі. По-третє, термінали приймають оплату за переважну більшість послуг та виводять потрібну інформацію. По-четверте, надруковані квитанції є надійним доказом оплати та не вимагають засвідчення печаткою чи підписом касира. Погасити таким способом можна як швидкі кредити, так і тривалі іпотечні зобов’язання.