
Нестабільність у фінансовому світі останнім часом, епідемія коронавірусу, банкрутство безлічі компаній і друк трильйонів і трильйонів доларів центробанком США, змушують інвесторів по всій планеті все більше замислюватись про збереження накопиченого капіталу. Для простих людей, питання збереження накопичень та захисту накопичень також стає все більш актуальним.
Золото, срібло, платина, паладій – благородні метали, цінність яких невпинно зростає. У певній обробці, високої проби вони є високоліквідним активом, надійним резервом. Досі золото активно використовується для розрахунків, а українські банки пропонують клієнтам зберігати у ньому свої заощадження.
З огляду на різке подорожчання шляхетних металів останніми роками цей актив хочуть придбати багато. Підвищений попит природно викликає зростання ціни. Так на середину літа 2020 року, золото пробило чергову рекордну цінову позначку в 1800 доларів за унцію (близько 58 доларів за грам.) При цьому світові аналітики та гуру інвестицій пророкують ще сильніше зростання в наступні кілька років.
Золоті зливки, монети та рахунки Приватбанк
Содержание
PrivatBank продає та купує золото у трьох видах:
- зливки (бувають штамповані, литі, порошкові);
- монети (колекційні та інвестиційні);
- “золото на рахунку”.
У фінустанові представлені наступні номінали злитків: 1, 2, 2,5, 5, 10, 20, 31,1 (31,1 г одної однієї тройської унції), 50 і 100 р. Афінажні компанії “Argor Heraeus SA”, “Valcambi SA” (Швейцарія), “Umicore” (Німеччина), “Perth Mint” (Австралія), “Mennica Polska” (Польща) визнані у всьому світі, тому їх зливки при дотриманні умов зберігання, цілісності упаковки, сертифікації.
Золоті монети є не лише засобом накопичення, а й оригінальним подарунком дорогим людям. У їх виробництві використовуються передові технології, вони мають високу художню, колекційну або пам’ятну цінність. Які монети можна продати банку назад, слід уточнювати у співробітників Приватбанку.
На металевих депозитах зберігається безготівкове золото, вага якого фіксується на момент покупки. Після закінчення терміну договору банк без проблем купує метал за новою ціною та виплачує невеликі відсотки за депозитом. Клієнту приносити злиток, а банку зберігати його, не обов’язково. Відсотки не нараховуються на поточний металевий рахунок. Сьогодні Приватбанк працює лише з поточними рахунками, не відкриваючи золотих депозитів.
Де продається золото
Приватбанк має ліцензію на роботу з банківськими металами, підготовлені експерти. Самі метали зберігаються у спеціалізованих відділеннях у Києві, Краматорську, Дніпрі та Запоріжжі, а також у центрах з обслуговування VIP-клієнтів у Києві, Харкові, Одесі та Кропивницькому.
Оформити покупку золота в ПриватБанку та колекційних монет можна і в будь-якому іншому відділенні, але доставка їх буде відстрочена на деякий час. Предмет передається зі сховища інкасатору, останній привозить їх у касу, а звідти касир видає покупцю. Буває, що VIP-відділення та головний офіс населеного пункту для продажу на місці також дещо є, але, як правило, асортимент товару обмежений.
Купівля золота
Золото можна придбати за готівку та безготівку як будь-який товар на ринку. Якщо сума покупки на день не перевищує 150 тисяч гривень, ідентифікація клієнта не є обов’язковою. В іншому випадку доведеться пред’явити паспорт та код або банківську картку. Купівля оформляється у головному чи спеціалізованому відділенні.

Для безготівкового придбання використовують поточні металеві рахунки. Відкрити його можна лише у відділенні. Раніше в Приват24 була доступна опція відкриття віртуального золотого рахунку у меню замовлення карток. Нині такої можливості немає. Проте керувати купленими цінними металами у додатку можна у розділі “Цінні метали”.
Порада:
Перед відвідуванням відділення ПриватБанку, з метою придбання золотого зливка, наберіть номер телефону гарячої лінії 3700 і дізнайтеся у консультанта, в якому відділенні вашого міста можна придбати банківський зливок та зливки якої ваги є в наявності.
Що б Ви не обрали — зберігати гроші на золотому рахунку або в злитках будинку, вони завжди працюватимуть і приноситимуть пасивний дохід. При необхідності золото можна обміняти на гривні, долари чи євро, а безготівкове золото — перевести в готівку.