
Ситуації з блокуванням рахунку можуть виникнути з різних причин. У будь-якому разі панікувати не варто. Найчастіше така проблема виникають у користувачів, що мають заборгованість за кредитом. Тільки, якщо є ухвала щодо арешту рахунку (його виносить суд або виконавець), ПриватБанк виконує заморожування рахунку. Але блокування рахунку – це крайній захід.
Причини блокування рахунки
Содержание
ПриватБанк блокує карту в більшості випадків через неоплачених боргів. Це можуть бути не лише взяті та неоплачені кредити. Під цю категорію також потрапляють:
- аліменти, що не виплачуються;
- неоплачені комунальні рахунки;
- борги, що виникли внаслідок укладання договорів;
- штрафи та стягнення, накладені з боку державних органів.
Блокування рахунку може бути пов’язана не лише з наявністю боргів. У разі виникнення майнових спорів або при підозрі про шахрайство також блокують рахунок.
Після того, як рахунок заблоковано, витрачати гроші, що знаходяться на ньому, неможливо. Додатково блокуються всі нові надходження. Якщо є підозри про шахрайство, то можлива конфіскація коштів. У такому разі питання про розморожування рахунку вирішується в індивідуальний порядок.
Блокування рахунку через заборгованість за кредитом
Для того щоб продовжувати використовувати картку ПриватБанку, знадобиться погасити заборгованість. Через якийсь час картка знову стане активною. Переглянути суму заборгованості по картці можна декількома способами:
- у банкоматі ПриватБанку;
- в терміналі самообслуговування;
- в мобільному додатку “Приват24”
- за номером 3700 або зателефонувавши на гарячу лінію 0 800 500 003;
- відправивши SMS з 4-ма останніми цифрами картки на номер 10060.
Погасити заборгованість можна готівкою у відділенні банку або через термінал самообслуговування. Також це можна зробити за допомогою програми Приват24. Після того, як буде встановлено нульовий кредитний ліміт, упродовж трьох банківських днів блокування рахунку зніметься.
Переказ грошей з картки ПриватБанку на картку Монобанку

Що робити, якщо заблокували рахунок у ПриватБанку?
Насамперед слід визначити причину блокування рахунку. Для цього слід звернутися до служби технічної підтримки ПриватБанку. Залежно від причини блокування, технічний фахівець проконсультує з усіх питань та зорієнтує в подальших діях. Потрібно враховувати, що термін розгляду блокування по окремому рахунку може змінюватись: від 3-х робочих днів до одного місяця.
Підозра в шахрайстві
Якщо у банку виникають підозри з приводу характеру фінансових операцій за рахунком, про це клієнту повідомляють телефону або SMS. У такому разі клієнту ПриватБанку потрібно надати документи, що підтверджують легальність грошей. У середньому на це йде 3-7 днів. Якщо в цей термін надати потрібні відомості, всі підозри будуть зняті та рахунок розблокують.
Без попередження
У цьому випадку слід негайно зв’язатися з банком, щоб дізнатися про причини блокування. Оптимальний варіант, залишити письмову заяву – це дозволить підтвердити факт звернення. Протягом 1-3 днів банк повідомить потрібні документи та відомості для зняття блокування. До переліку необхідних документів найчастіше входять:
- чеки;
- квитанції;
- рахунки на оплату товарів або послуг;
- договори купівлі-продажу;
- документи про доходи та зайнятість.
Чим швидше їх надати, тим краще. Якщо отримані відомості будуть досить переконливими, банк виконає розморожування рахунку. Про це клієнт отримає додаткове повідомлення.
На вимогу податкової
Якщо рахунок заблоковано за вимогу податкової служби, слід уточнити конкретну причину у відділенні податкової інспекції Залежно від зазначеної причини визначаються подальші дії:
- наявність несплачених податків, зборів та штрафів — необхідно сплатити їх і підтвердити цей факт платіжкою;
- не здано податкову декларацію — підготувати і здати її;
- не виконано рішення, прийняті за підсумками перевірки податковою службою — виконати їх.
Після того, як причину блокування буде виявлено та усунено, рахунок відразу ж розморозять.

Як уникнути блокування рахунку?
При відкриття рахунку в ПриватБанку, клієнт заповнює анкету фінмоніторингу. У ній потрібно вказати основні джерела прибутку. За підсумками цих даних відбувається аналіз рухів по рахунку. У кожному випадку, ліміти встановлюються індивідуально і не виступають жорстким критерієм.
Але певне використання рахунки може викликати підвищений інтерес. Йдеться про однотипне використання рахунки, що мають схожість з бізнес-діяльністю, поповнення невеликими сумами з різних місць, зарахування з крипторинка. До нетипової поведінки рахунку відносять разове велике зарахування коштів, що не зіставляється із заявленою прибутковістю.
Для того, щоб знизити ризик блокування рахунку необхідно активно використовувати карту в повсякденному житті:
- оплачувати покупки у магазині/Інтернеті;
- поповнювати мобільний телефон;
- оплачувати комунальні послуги;
- оформити депозитні вклади.
Якщо банку потрібно уточнити характер операцій за рахунком, то попередньо припиняється робота рахунку для отримання додаткової інформації. В ідеалі клієнт ПриватБанку має надати декларацію про доходи або довідку про заробітну плату. Також із цією метою можливе використання договорів, що підтверджують реальність угод та доходу клієнта.
Якщо блокування виникло помилково, воно буде усунуто максимально швидко. Для цього слід вести відкритий діалог зі співробітниками ПриватБанку, що сприяють найбільш швидкому вирішенню проблеми, що виникла. Блокування буде діяти до того моменту, поки не буде усунуто його причину.
Оптимальний варіант для кожного клієнта ПриватБанку – знизити всі ризики блокування. Для цього потрібно вести “прозору” діяльність, не виконувати шахрайські дії та мати підтвердження зазначеної прибутковості.