Совершает платеж с телефона

 

Використання Google Pay – це можливість купувати зручним та безпечним способом. Як це відбувається, розглядається у цій статті.

Що таке Google Pay?

Содержание

Google Pay – це сервіс, який дозволяє користувачам безконтактно платити за товари та послуги. Мобільний додаток зберігає дані про будь-які банківські картки, шифрує їх, створює віртуальні рахунки і через NFC-антену забезпечує оплату в торгових точках. Щоб оплатити покупку, покупцю потрібно лише піднести розблокований телефон до терміналу.

Цифрові віртуальні гаманці в Google Pay створюються під банківські карти, але самі карти не потрібні. Технологія повністю замінює їх фізично. Ні магнітні стрічки, ні чіпи з кодами не використовуються. Все записується в смартфоні, він, по суті, є універсальним платіжним засобом. До Google Pay можна прив’язати всі карти MasterCard та Visa, а також підключити карти лояльності, подарункові карти та промокоди від різних компаній, зберігати квитки на заходи та посадкові талони.

Банки йдуть у ногу з часом і також замість випуску пластикових карток пропонують замість віртуальні. Рахунок такої картки дорівнює рахунку мобільного телефону. Вона запускається у банківській мобільній програмі, а для безконтактної оплати підключається до Google Pay або інших платіжних електронних систем.

Android Pay в Україні

Android Pay

Android Pay був випущений у 2015 році, а прийшов до України у листопаді 2017 року. Він замінив Google Wallet. Система була розрахована для роботи зі смартфонами, в яких вбудовані операційна система Android та інструмент NFC. У лютому 2018 року Google об’єднує всі свої платіжні додатки (Android Pay та Google Wallet) та дає їм назву Google Pay. Функціонально нічого не змінилося. Як і раніше, сервісом можуть скористатися в Україні лише власники пристроїв на базі Android. Необхідна версія операційної системи  починається з 5.0 та вище.

Оплата телефоном має переваги:

  • вона безпечна,
  • широко застосовується, т.к. є велика мережа POS-терміналів та розвинена інфраструктура безконтактних платежів;
  • безкоштовна: відсутня плата за користування сервісом та банківські комісії;
  • проводиться просто та швидко;
  • є контроль за операціями, можливість управління рахунками.

Google Pay та Приватбанк

Приватбанк почав працювати з Google Pay першим у країні. Мобільний додаток Приват24 версії 5.23.00 і вище дозволяє прив’язати будь-яку картку до сервісу, не завантажуючи додатково програму від Google. Необхідно просто вибрати основну карту та натиснути кнопку «Додати до Google Pay». Ця інтеграція двох мобільних програм зробила доступним сервіс для 6 мільйонів клієнтів банку. Приватбанк зазначає, що користувачів Privat24 на Android-пристроях утричі більше, ніж на iOS-смартфонах. Таким чином, світова тенденція до домінування Apple Pay може змінитися в Україні на користь Google Pay.

У програмі сервісу безконтактних платежів картки додаються через меню «Оплата» > “Додати” > «Кредитну чи дебетову карту». Можна внести дані вручну або сфотографувати картку телефоном. Спосіб оплати має бути підтверджений із запропонованого списку кодом підтвердження. Він приходить від банку через SMS, електронну пошту, по телефону, через банківську програму або тимчасове списання коштів. Підтвердження картки необхідно, щоб захистити банківський рахунок.

Підключеною карткою можна розраховуватись без Інтернету і навіть у режимі польоту. Блокування екрана є умовою безпеки платежів, тому при відсутності за промовчанням всі дані про віртуальні рахунки в Google стираються. Не є блокуванням те, коли екран відкривається під час проведення пальцем вгору. Телефон обов’язково повинен бути заблокований паролем, PIN-кодом, графічним ключем або сканером відбитка пальця/райдужки ока. Розблокування екрану не потрібне при дрібних покупках (до 100 гривень для MasterCard).

Ринок безконтактних платежів в Україні виявився готовим до нововведень і успішно розвивається далі. Послуга поки не доступна всім через обмеження у самих пристроях, і вона надається клієнтам не всіх українських банків. Тому потенціал розповсюдження технології далеко не вичерпано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *