Разрезает банковскую карточку

 

Приймаючи рішення не обслуговуватись далі в даному банку по виданій картці потрібно звернути увагу на два моменти: відмова від картки та закриття рахунку. За першим не завжди слідує друге. Розглянемо, як грамотно підійти до вирішення цього питання.

Закриття картки та рахунки в банку самостійно

Содержание

Процедура закриття рахунку у банку визначається інструкцією НБУ “Про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків-резидентів та нерезидентів” (Постанова №492 від 12.11.2003 р.). Самостійно фізична особа закриває рахунок, звертаючись до банку із заявою. Форму заяви не встановлено, але вона має містити такі пункти:

  • назва банку;
  • дані про власника рахунку (П.І.Б., ІПН);
  • номер рахунку;
  • реквізити іншого рахунку, куди необхідно перерахувати залишок коштів на обнулення поточного балансу, чи вимога видати залишок з каси;
  • дата звернення. Роздруковувати та підписувати електронні заяви не потрібно.

Електронні заяви подаються за допомогою Інтернет-банкінгу. У Приват24 під реквізитами карт справа на першій сторінці знаходиться посилання “Керування картою/рахунком”. Натиснувши на посилання, у налаштуваннях та послугах можна знайти пункт “Закриття картки” із формою заявки. Заповнювати у ній нічого не потрібно. На вибір пропонуються опції “закрити поточну картку” та “закрити всі картки, пов’язані з рахунком”, а також слід вибрати картку для перерахування залишку коштів.

З цього стає зрозуміло, що закрити можна як одну з карток до рахунку, так і всі картки та пов’язані з ними рахунки. Якщо картка до рахунку єдина, то просто закрити її без одночасного закриття рахунку не вдасться.

Закриття картки банком

Відстежимо ситуації, коли банк може приймати рішення про закриття рахунку або блокування картки в односторонньому порядку:

  • протягом трьох років або терміну дії картки по ній не було руху, а баланс дорівнює нулю;
  • при відкритті рахунку клієнт приховав важливі відомості про себе чи збрехав;
  • було пропущено термін сплати обов’язкового щомісячного платежу за кредитом (понад один раз);
  • півроку не надходили кошти на картку для виплат (зарплата, соціальна допомога);
  • якщо клієнт заявляв про втрату або крадіжку картки, але операції з нею все одно проводилися, а клієнт їх заперечував;
  • минув термін дії картки, яка не підлягає заміні/перевипуску;
  • при спробах здійснити ризикові операції;
  • виникнення овердрафту/перевитрати платіжного ліміту;
  • помилки авторизації по карті;
  • порушення чинного законодавства та договорів про банківське обслуговування.

Закриття картки разом із рахунком, до якого вона прив’язана, без заяви клієнта провадиться банком рідко. Зазвичай до моменту вирішення спірних питань їм блокуються всі або тільки видаткові операції з карткою, що діє.

Повернення картки

Дата закриття карткового рахунку може обчислюватись кількома місяцями після подання заяви. Чому це відбувається? По-перше, покупець повинен погасити перед банком всі борги. По-друге, потрібен час для врегулювання всіх суперечок, у тому числі в судовому порядку. І третя причина у термінах здачі карт.

Слід пам’ятати, що картки є власністю банку. Здача всіх карток або закінчення терміну їх дії разом із заявою ставлять крапку у відносинах із фінансовою установою. З цього моменту рахунок має бути закритий. Якщо карти неможливо здати, необхідно написати заяву про крадіжку або втрату кожної з них. У разі отримання клієнтом повідомлення з банку про закриття рахунку картку має бути повернуто протягом 30 днів.

Закриття картки Приватбанку у відділенні

Трапляються випадки, коли банк за своєю ініціативою випускає на ім’я клієнта кредитки або якісь подарункові додаткові картки. Майте на увазі, що, не користуючись ними, ваш рахунок все одно потрапляє під моніторинг. Послуга моніторингу – платна. Тому виникає ситуація, коли за додатковим рахунком/карткою з’являється заборгованість. Щоб уникнути такого наслідки, потрібно закрити карту самому, бажано, протягом півроку після останньої операції або з моменту відкриття зайвої карти.

Коли всі питання вирішено, а карту знищено на очах клієнта, банк зобов’язаний безкоштовно видати довідку про закриття рахунку.

Підсумовуючи все сказане вище, відзначимо, що швидко закрити карту нескладно. Необхідно розрахуватися з боргами, написати заяву, обнулити баланс та повернути картку. Прострочену картку можна не повертати. Повернення основної картки без заяви неможливе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *