Отделение ПриватБанка

 

При розрахунках банківськими картками за кордоном та на сайтах іноземних продавців не так просто контролювати свої витрати. Часто виникає багато невідомих, які можуть зробити покупку дорожчою за її реальну вартість. Йдеться про конвертацію валют, яка проходить у кілька етапів, а точніше через кілька банків.

Купівля в Інтернеті та за кордоном

Содержание

Іноземні продавці в Інтернет-магазинах виставляють продаж товарів, які можуть зацікавити вітчизняного покупця. Щоб покупцю було зручно сприймати вартість покупки, сайт показує ціну товару у рідній валюті (наприклад, у гривнях). Але це нічого не означає. Курс, на підставі якого виводиться на екран ціна у гривнях, – це курс банку продавця. Насправді товар продається за ту валюту, яка потрібна продавцю та надходить на його банківський рахунок.

Оскільки покупець розраховується карткою міжнародної платіжної системи (Visa, Mastercard), списання з картки проходить через долар або євро. Виходить, банк продавця надсилає інформацію про купівлю (наприклад, у рублях), вартість якої перераховується спочатку банком-екваєром у USD/EUR, а далі — банком, який випустив картку (Приватбанком), у тій валюті, в якій відкрито картку (гривню). Пройшовши обмін UAH -> USD -> RUB (UAH – валюта платіжної картки покупця; USD – валюта операції банку-посередника; RUB – валюта продавця), ціна покупки суттєво зростає, і сума, яка була на сайті, не буде відповідати сумі списання. Це і є подвійна конвертація.

При розрахунках за кордоном національними гривневими картками обмін валют відбувається так само:

  • Перша конвертація – обмін валюти країни на долар (карта Visa) або євро (карта Mastercard);
  • Друга конвертація – обмін USD/EUR на гривні для списання з рахунку. Списання проводиться тільки у тому випадку, якщо коштів на рахунку достатньо.

Як провести платіж з подвійною конвертацією

Щоб уникнути непорозумінь, Приватбанк захищає своїх клієнтів від електронних покупок, блокуючи операції з подвійною конвертацією. Але якщо товар так уже необхідний, і покупець згоден нести додаткові витрати, транзакцію можна швидко розблокувати на банківській сторінці за адресою https://privatbank.ua/conv. Для цього потрібно ввести в поле номер телефону, відправити, ввести пароль із SMS, e-mail, останні 4 цифри картки, зберегти. Заявка опрацьовується банком протягом 10 хвилин. По телефону гарячої лінії 3700 ця послуга також надається.

Звертаємо увагу, що втрати при конвертації валют, які зазнає покупець, — це не банківська комісія. Плата за проведення платежів Приватбанком не стягується, а всі валютно-обмінні курси фіксуються на момент авторизації та не змінюються аж до списання з рахунку.

Як уникнути подвійної конвертації

Ідеальний варіант – це розрахунки валютними картками. Якщо платіжну картку випущено в доларах чи євро, а розрахунки проводяться в країні з відмінною від долара чи євро національною валютою (наприклад, у Польщі злотими або у Великій Британії фунтами), то конвертація все одно буде, але не подвійна, а поодинока. Якщо розрахунки проводяться євро-картою в зоні, де ходить євро, то ніякої конвертації не буде. Те саме стосується доларових карток для покупок у США та країнах з офіційно доларизованими економіками.

Існують технічні способи уникнути подвійної конвертації:

  • вибрати для проведення платежу валюту країни, де знаходиться сайт. Наприклад, якщо сайт належить до німецького продавця, вибрати євро для розрахунку;
  • спробувати відключити конвертацію на сайті, якщо є така можливість;
  • скористатися для покупок віртуальною валютною карткою, випустивши її за лічені хвилини та поповнивши валютою. Курс банку для карткових операцій публікується на офіційному сайті.

Зазначимо, що конвертація, подвійна чи поодинока, — це нормальна практика для розрахунків платіжними картками, яка завжди їх супроводжувала при покупці іноземних компаній/осіб. При готівкових розрахунках процес проходить так само: спочатку слід в обмінному пункті обміняти національну валюту на одну зі світових, а далі розраховуватися нею або знову обмінювати на ту валюту, яка приймається в країні перебування. Тільки в першому випадку всі транзакції проходять швидко, без участі людини, в автоматичному режимі, а в другому випадку доводиться витрачати такий цінний ресурс як час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *