Iban

 

Із серпня 2019 року для українських клієнтів почали діяти банківські рахунки у міжнародному форматі, або IBAN. Від звичних нам реквізитів вони відрізняються тим, що не містять таких рядків даних, як МФО, ЄДРПОУ, номери рахунку. Тепер вся ця інформація вказана у 29-значному коді з літер та символів.

International Bank Account Number давно використовується країнами, що входять до Європейського Союзу. Також він є у Молдові, Грузії, Казахстані, Білорусі, Азербайджані, які раніше входили до Радянського Союзу. Введення цього стандарту в Україні означає спрощення банківських операцій із закордонними фінансовими установами.

Формат розрахунку використовується у 60 країнах по всьому світу. Офіційним реєстратором, починаючи з 2007 року, є SWIFT. Обов’язковим для сплати рахунків України він став із середини січня 2020 року. За один раз можна переслати трохи більше 50 тисяч євро.

Читайте також “Гаряча лінія Приватбанк

Переваги використання IBAN-коду

Содержание

Новий формат рахунків має такі переваги:

  • Легко ідентифікувати країну, банк та одержувача/відправника грошей.
  • У документах на оплату скорочується кількість зайвих реквізитів.
  • Зменшується кількість помилок під час оформлення платежів.
  • Переклади проходять швидше.
  • Під час оплати послуг та товарів від закордонних фірм не потрібно вказувати SWIFT.
  • Можна використовувати QR-коди, які містять IBAN (у додатку Привата знаходяться в розділі реквізитів угорі
    сторінки). З ними реквізити не треба писати самостійно, можна просто сканувати їх камерою смартфона.

Як генерується IBAN-код?

29 символів, з яких складається міжнародний рахунок, поділяють на дві групи. Перший десяток позначає країну, в якій відкрито рахунок, контрольне число для захисту від помилок, код банку. UA спочатку вказує, що країна походження України.

Два символи після літер, що означають країну, допомагають перевірити достовірність рахунку. Також вони потрібні захисту інформації від банальних помилок під час написання номера.

Шість цифр, які йдуть далі – це МФО, ідентифікатор банку. У Приваті це 305299.

Друга частина коду – це сам рахунок клієнта. Між МФО та його номером може бути кілька нулів. Як правило, рахунок має 14 цифр, до них додається 5 нулів.

Конвертер для отримання IBAN-коду

Є спеціальний сайт для створення міжнародного рахункуhttps://www.iban.com.ua/calculate-iban На ньому система автоматично формує IBAN. Зайдіть на сайт та заповніть наступні поля:

  1. Країна, в якій відкрито рахунок. У нашому випадку це Україна.
  2. Код МФО ПриватБанку – 305299.
  3. Номер клієнтського рахунку.

Наприклад, ми робимо код на рахунок 4119123556780. Калькулятор видає нам такий результат UA353052990000004119123556780. Тут же можна перевірити, чи дійсний ваш рахунок.

Система напише, чи правильні у вас такі параметри:

  • контрольна цифра,
  • структура,
  • довжина.

Врахуйте, що сайт не перевіряє, чи вказаний вами номер рахунку є справжнім.

Таку саму інформацію можна отримати на сайті Національного банку України https://bank.gov.ua/iban.

Як дізнатися свій IBAN-код у Приват24?

Усі приватні клієнти отримали нові номери автоматично. Ознайомитися з ними можна в онлайн-банкінгу або через програму Приват24.

На сайті ПриватБанку увійдіть до свого кабінету. Серед послуги виберіть переклади та розділ з реквізитами для міжнародних платежів Далі натисніть на пункт про оплату готівкою в українських банках.

У програмі Приват24 увійдіть, а потім виберіть потрібну карту. Натисніть меню налаштувань, відкриється вкладка “Керування”. У ній обираємо “Реквізити”. У цьому розділі знаходяться всі можливі варіанти рахунку, у тому числі IBAN.

Як провести платіж за допомогою IBAN-код?

З 13 січня 2020 року платежі по IBAN-коду стали обов’язковими. Старі рахунки, які виставляли раніше, вже недійсні. Гроші перенаправлені на новий рахунок не будуть. Так, відомо, що за перші робітники три дні 2020 року близько 270 тисяч податків було відправлено на старі рахунки Казначейства. Їх не зарахували та повернули на рахунки платників податків, а податки залишилися не сплаченими.

Хоча в країні з’явилися нові рахунки, провести оплату за допомогою номера картки для фізичних осіб можна досі. Якщо ви плануєте сплатити послугу, надану бізнес-компанія, для цього вже знадобиться 29-символьний код.

У додатку або на На сайті ПриватБанку виберіть розділ платежів, у вікні реквізитів введіть IBAN. Після це вам відкриється меню, в якому зазначено назву фірми. Далі треба вказати суму платежу та його призначення. Завершення операції відбувається після підтвердження введенням пароля або відбитком пальця.

Для оплати комунальних рахунків не обов’язково знати IBAN-код, у сервісі Приват24 ви вказуєте державну структуру, призначення платежу і не морочитеся подробицями з номером рахунку. Банк автоматично надсилає гроші потрібному державному підприємству чи органу. Також на платежах за світло, газ та воду чиновники самі вказуватимуть нові, актуальні реквізити.

Щоб користуватися своїми рахунками після введення кодів, не потрібно змінювати картки або переукладати договір з ПриватБанком. Система фінансових послуг працює далі без особливих ускладнень клієнтам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *