![Ибан](https://privatbank-online.com.ua/wp-content/uploads/2020/02/Ибан.jpg)
У 2019 році Україна почала переходити на нові рахунки, що використовуються у Європі та інших розвинених країнах. З січня 2020 року IBAN-коди стали обов’язковими для юридичних та фізичних осіб. Також нові рахунки автоматично присвоєно всім приватним клієнтам без змін у їхніх договорах із банками про обслуговування.
International Bank Account Number вже прижився у таких країнах пострадянського простору, як Молдова, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Грузія, Казахстан. В цілому, цю Форму розрахунку використовують близько 60 країн світу. Для України нова система буде сприяти спрощенню проведення перекладів не лише всередині країни, а й її межі.
Який вигляд має IBAN-рахунок у ПриватБанку?
Содержание
Оновлені рахунки клієнтів та фірм у ПриватБанку складаються з 29-значного коду. Вони не мають окремо зазначених позицій МФО фінансової установи, ЄДРПОУ, номера клієнта.
![](https://privatbank-online.com.ua/wp-content/uploads/2020/02/Przelew-do-Privat24-2-1280x620.jpg)
Номер рахунку складається із двох груп. Перші десять символів використовують для ініціалізації країни, далі – контрольні цифри, код самого банку. Рахунки IBAN у ПриватБанку починаються із символів UA, що означає приналежність до України. Подальші дві цифри – це захист від помилок при генерації коду та передрукування номера. Наступні цифри – 305299, це код МФО Приват, його ідентифікатор серед інших банківських установ країни.
Чим IBAN-код кращий за класичні реквізити для оплати?
Закінчується рахунок номером рахунку клієнта Привату. Як правило, це 14 цифр і до 5 нулів.
Рахунок за міжнародного формату має такі переваги перед раніше існуючої в Україні формі реквізитів:
- IBAN-код дозволяє швидко визначити країну учасників угоди щодо переказу коштів,
- Оформляти платіжки та виставляти реквізити для оплати зручніше, не треба писати багато даних, у яких легко заплутатися.
- Клієнти та співробітники банків помиляються менше при написанні реквізитів.
- Гроші між рахунками проходять швидше, навіть якщо йдеться про співпрацю із закордонними банками та компаніями.
- Фірми, які працюють на експорт та імпорт, не зобов’язані для фінансових операцій формувати SWIFT.
- Рахунки можна виставляти для оплати у форматі QR. Завдяки їм передрукувати 29 символів не треба, достатньо навести камеру смартфона на електронний код.
Як згенерувати IBAN-код через конвертер?
Отримати новий рахунок можна на сайті https://www.iban.com.ua/calculate-iban. Тут має спеціальний конвертер, який самостійно генерує код. У віконцях потрібно запровадити інформацію:
- Країна, в якій знаходиться банк, що відкрив рахунок. Для ПриватБанку – це Україна.
- Ідентифікатор банку МФО – 305299.
- Клієнтський рахунок.
Візьмемо, наприклад, умовний рахунок під номером 4119193566710. Заходимо на сайт калькулятора IBAN-коду та вводимо дані. Нам видає результат UA253052990000004119193566710. Поряд із згенерованим номером рахунку міститься посилання на сторінку для перевірки буквено-цифрового коду. Сайт перевіряє такі дані:
- контрольна сума,
- структура рахунку,
- кількість символів.
При цьому сервіс не перевіряє, чи є номер банківського рахунку, який ви написали, чинним.
Аналогічний калькулятор знаходиться на сайті Нацбанку України за посиланням https://bank.gov.ua/iban. Схема і результат його роботи такий самий.
Де в Приват24 написано IBAN-код?
ПриватБанк автоматично надав всім своїм клієнтам нові рахунки. Їх можна дізнатися у своєму кабінеті на сайті Приват24 та в однойменному додатку для смартфонів.
Зайдіть на сайт Приват24, виберіть розділ “Гаманець”, а в ньому цікаву карту. Натисніть піктограму Реквізити. Він знаходиться у правому кутку, навпроти назви карти. Потім вам відкриється чергове меню, в якому спосіб поповнення “Український банк”. Тут вказані реквізити старого зразка та IBAN-код. Номер рахунку можна скопіювати в буфер обміну або відразу роздрукувати.
У додатку на стартовій сторінці виберіть потрібну картку та натисніть на шестерню у правому кут екрану. Так ви відкриєте налаштування “пластику”. У меню “Керування” натисніть на пункт “Реквізити”. Ближче до низу сторінки вказаний ваш IBAN-код.
Клієнти ПриватБанку можуть і надалі проводити переказ грошей за номером рахунку для фізичних осіб. Для оплати покупок та послуг від приватних підприємців та юридичних осіб, комунальних рахунків, податків необхідно використовувати IBAN-счет одержувача.