
Пенсійна картка Приватбанку належить до категорії «Карта для виплат» та випускається на додаток до відкритого банківського рахунку. Вона обслуговується за умов, визначених державою. Головна умова полягає в тому, щоб пенсіонер не ніс жодних додаткових витрат під час отримання пенсії. У статті розглядаються питання оформлення картки, особливості її обслуговування.
Пенсія у Приватбанку
Содержание
Власниками пенсійних карток у Приватбанку є близько 3,5 мільйонів осіб, що становить майже третину всіх пенсіонерів країни. Історія їхнього обслуговування охоплює кілька десятків років. За цей час банк у щорічному конкурсному відборі підтверджував державним органам свою надійність, стабільність, прибутковість. Тобто. за всіма показниками ця фінансова установа відповідала вимогам як Пенсійного фонду, так і Міністерства фінансів України. Зі спеціального переліку банків, здатних обслуговувати пенсіонерів, Приватбанк жодного разу не випадав.
У грудні 2016 року він перейшов у державну власність. Міністерство фінансів України заявило про гарантії безперебійної роботи цієї установи та збереження коштів фізичних та юридичних осіб на поточних та депозитних рахунках. Нова адміністрація протягом наступних років розробила та впровадила низку нових сервісів та планів, які покращили взаємодію «банк-клієнт».
З січня 2018 року конкуренція між фінансовими установами за обслуговування бюджетних виплат посилилася, сприятливо вплинув на якість банківських послуг. Варто нагадати, що Приватбанк є переможцем у номінації «Обслуговування фізичних осіб у відділеннях». З усієї кількості його відділень після 18.00 у робочі дні працює близько 16%, у суботу та неділю – близько 40% відділень. Кількість зон цілодобового самообслуговування втричі та більше разів перевищує аналогічні зони «Ощадбанку».
Як отримати картку
Отримати пенсійну картку можна до оформлення (за 3 місяці) та у будь-який час після оформлення пенсії. Заявку на отримання картки зручно залишати через наш сайт, натиснувши кнопку «Замовити».
Менеджер банку передзвонить та узгодить усі деталі. Карта буде випущена протягом 10 днів, про що надходить повідомлення на телефон. Після закінчення терміну необхідно особисто прийти у відділення для фізичної ідентифікації. Документи, які потрібно мати із собою, – паспорт та ідентифікаційний код. Потрібний мобільний телефон для прив’язки фінансового номера до рахунку. Також Пенсійну картку можна замовити на сторінці “Послуги Приватбанку онлайн” нашого сайту. Інші канали замовлення картки залишаються незмінними – це телефон контакт-центру, особисте звернення у відділення банку.

Приватбанк бере на себе обов’язок інформувати Пенсійний фонд про відкриття (карткового) рахунку пенсіонером. Тому клієнту не потрібно «переводити пенсію до банку» самостійно, збирати довідки та чекати у чергах. Додаткова карта на довірену особу випускається Приватбанком безкоштовно.
Якого числа приходить пенсія
За законодавством України пенсія виплачується не пізніше 25 числа місяця за поточний період, на практиці – з 4 по 25 число. Дати та період виплат визначає держава (про них держслужбовці зобов’язані повідомити пенсіонера), а графік перерахування коштів узгоджують органи Пенсійного фонду з установами, що обслуговують. Фінансування виплати пенсій відбувається в електронному вигляді. Кошти щодня надходять із правління Пенсійного фонду України до Головного управління ПФУ в області, яке переказує фінансування на рахунки своїх районних управлінь, а ті – щодо кожного уповноваженого банку.

Щоб пенсії надходили вчасно, гроші мають надходити до банку за один операційний день до встановленої дати виплат. Банк зобов’язується наступного дня розписати їх за пенсійними рахунками. У ПриватБанку є безкоштовна послуга SMS-інформування. Дізнатися про баланс картки можна у додатку Приват24, або SMS, надіславши запит по телефону у вигляді 4 останніх цифр картки на номер 10060. Інформація про статус надходження коштів на виплату пенсій є в будь-якому банківському відділенні.
Як користуватися карткою

Пенсійна картка – це цільова платіжна банківська картка систем Mastercard або Visa. На картку зараховуються безкоштовно будь-які надходження від Пенсійного фонду України: пенсії за віком та вислугою років, допомоги та пенсії інвалідам, дітям-сиротам, окремим категоріям пенсіонерів.
Поповнення картки готівкою або безготівковим шляхом платно. Тому для інших доходів краще мати додаткову картку. Але тут є винятки. Якщо власник будь-якої іншої картки підключить послугу “регулярні (щомісячні) платежі (списання)” на картку пенсіонера, то за таке поповнення банківська комісія не стягується. Безкоштовними будуть перекази між усіма картками для виплат (пенсійними, зарплатними, студентськими, соціальними) та поповнення за рахунок депозиту. Пенсійна карта схожа на отримання пасивного доходу як відсотків на залишок коштів у рахунку, пільгового кредитування.
На цій карті доступні всі можливі видаткові операції в країні та за кордоном. Це – оплата будь-яких покупок скрізь, де є платіжні термінали, та в Інтернеті, комунальних послуг, переказ грошей на банківські рахунки/картки, миттєві перекази фізичним особам, замовлення та броні тощо. Для всіх операцій може використовуватися сама карта, її віртуальні реквізити в мобільному додатку, Інтернет-банкінг, різні захищені канали (наприклад, оплата фінансовим телефоном, прив’язаним до карти).
Отже, пенсійна картка має свої вигоди. Вона відрізняється від кредиток найкращими умовами, відкриває доступ до вигідних пенсійних депозитів, дає додаткові знижки та привілеї при покупках та розрахунках. Умови тарифів стимулюють пенсіонерів використовувати картку за цільовим призначенням, а статті витрат нічим не обмежені.