статья о Приватбанке под лупой

 

ЄДРПОУ ПриватБанку:
що це за код і навіщо він потрібен?

Содержание

Кожна юридична особа в Україні (банки у тому числі) мають спеціальний циферний код. ЄДРПОУ використовується для ідентифікації об’єкту бізнес-діяльності і фактично означає те, що підприємство внесено до Єдиного державний реєстр підприємств та організацій України. Для клієнтів, які взаємодіють із юрособами, цей код не несе цінної робочої інформації, проте використовується при оформленні документів та розрахунків.

Ідентифікатор надає Міністерство юстиції України. Технічний аспект видачі бере на себе ЄДР та Держстат.

Навіщо підприємствам та банкам код ЄДРПОУ?

Головна мета коду – це статистичний облік, який необхідний насамперед державі. Так воно відстежує динаміку економіки, створення, зміни та закриття фірм. Ідентифікатор потрібний для ведення реєстру підприємств та ФОПів, відстеження виконання зобов’язань перед національною податковою службою. ЄДРПОУ обов’язково вказують у таких випадках:

  • оформлення звітів,
  • ведення облікової документації,
  • штампи,
  • офіційні печатки,
  • документи фінансового та адміністративного спрямування, до яких причетне підприємство.

Читайте також “Курс долара ПриватБанк

Як виглядає ЄДРПОУ ПриватБанку?

Приват – це найбільший банк України, один із найкращих платників податків, що веде відкриту банківську діяльність. Відповідно йому також надано код ЄДРПОУ. І це – 14360570. Крім нього, акціонерне підприємство має низку інших ідентифікаторів, які важливі для партнерів та клієнтів банку.

  • IBAN (для проведення розрахунків з іноземними банками, а з недавніх пір і всередині країни) – UA173000010000032003102901026.
  • МФО (спеціальний код банку, який індивідуально присвоюється кожній фінансовій установі в Україні) – 305299.
  • ІПН (індивідуальний податковий номер) – це 143605704021.
  • Також для міжнародних перекладів важливий номер SWIFT. Для ПриватБанку – це PBANUA2X.

Потрібен ЄДРПОУ ПриватБанку для переказів?

Прості перекази з карти на карту, будь-яким банком носії були випущені, відбуваються без введення додаткових даних про банк. Так, зарахування коштів відбувається за номером картки. Код  ЄДРПОУважливий, якщо клієнт проводить оплату на офіційно виставлений рахунок. Наприклад, це може бути оплата комуналки, навчання в університеті, за послуги дитячого садка. Якщо проплату проводити через онлайн-банкінг ПриватБанку, система автоматично підтягує потрібні реквізити. Якщо з якихось причин вам потрібно виставити рахунок у повному його описі – номер рахунку, дані про одержувача, МФО та ЄГРПОУможна отримати в розділі реквізитів у додатку Привату, а також в Приват24 у браузерній версії. Там ці дані можна зручно скопіювати, щоб не припуститися помилки вчасно передруковування безлічі цифр. Усі ідентифікатори, які надаються банку, є також на офіційному сайті ПриватБанку.

Чи потрібні знати ЄДРПОУ та МФО, якщо оплата відбувається через IBAN-код?

З серпня 2019 року банківські перекази відбуваються по спрощену систему. Банківські реквізити, які раніше складалися з кількох рядків, замінили 29-значним кодом. По ньому вже зараз відбувається зарахування коштів на рахунки юридичних. Фізособи не зобов’язані ним користуватися для одержання грошей на свій рахунок. Номери картки для особистих перекладів цілком достатньо.

Якщо ви використовуєте IBAN-код, то знати МФО та ЄДРПОУ не треба. Перший автоматично прописаний у номері рахунку, а другий не потрібен. Новий розрахунковий рахунок складається з таких елементів:

  • UA – код України,
  • ХХ – дві контрольні цифри, які відповідають за достовірність згенерованого рахунку,
  • 305299 – МФО ПриватБанка,
  • 00…000 – нулі, які виконують технічну функцію,
  • YYYY – 14 цифр, які є номером рахунку.

IBAN-код генерується на спеціальному сайті.

Клієнти ПриватБанку автоматично отримують правильний код IBAN для своєї картки. Він вказаний у розділі реквізитів на сайті Приват24 та у додатку для смартфонів. Усі державні та приватні компанії самі повідомляють клієнтів про зміну рахунку. І для співробітників банку, і для платників такий формат є зручнішим. Новий код простіше перевірити, а вносити реквізити швидше та з меншою часткою ймовірності помилитися. Якщо ви самостійно оплачуєте послуги чи товари по IBAN, наприклад, через додаток Приват24, достатньо ввести його. Далі програма сама підтягує потрібні їй дані – назва фірми, nbsp; МФО, ЄДРПОУ – та проводить оплату. Фактично клієнту не доводиться заповнювати кілька зайвих рядків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *